Jaki parapet wybrać? – typyiwzory i kolory. Zobacz

Na rynku dostępnych jest dużo materiałów, z których składa się podokienniki. Różnią się one pomiędzy sobą ceną, trwałością kolorami i estetyką. Wybór parapetu wewnętrznego w znacznym stopniu uzależniony jest od modelu i przeznaczenia pomieszczenia, w którym jest być zamontowany. I tak np. w salonach o rustykalnym wystroju doskonale okażą się podokienniki drewniane. Wykonane są z warstwowo klejonego drewna np. sosnowego, bukowego, a nawet z gatunków egzotycznych.

Zwolennicy naturalnego kamienia mogą zainwestować w parapety marmurowe lub tańsze, wykonane z granitu czy piaskowca. Jeśli jesteśmy dobrymi posiadaczami okna w łazience, warto tu zastosować parapet wykonany z materiału odpornego na wilgoć i środki czystości (np. z kompozytu lub konglomeratu marmurowego). W pomieszczeniach gospodarczych albo biurowych z powodzeniem można wykorzystać tanie parapety z PCV dostępne w wielu kolorach oraz wzorach. Są one niezwykle lekkie i dostępne w montażu.

W naszym punkcie sprzedaży zachęcamy Cię, byś w pełni wykorzystał swoje okna. Niezależnie z tego, czy oznacza to ich izolację, czy ulepszenie, zawsze chętnie służymy poradą w znalezieniu dla ciebie rozwiązań.

Rozważ niżej wymienione sposoby zapewnienia komfortu w mieszkaniu

? Uszczelki – pierwszym krokiem, jaki możesz zrobić, jest nałożenie uszczelki na wszelkie pęknięcia i dziury w parapetach, a ponadto w pozostałych osłonach okien. Pomoże to utrzymać wilgoć i przewiewność powietrza z wnętrza mieszkania

domu. Następnie nałóż izolację pogodową, aby dodatkowo ocieplić okna.