Podczas czyszczenia zamków i zawiasów ważne jest aby używać odpowiednich środków oczyszczających. Ogólnie rzecz mówiąc dobrze jest unikać substancji chemicznych, które| są bardzo silne, ponieważ mogą one zniszczyć elementy okna i drzwi. W większości przypadków preparat do prania lub nawet wilgotna tkanina wystarczą aby usunąć powierzchnię brudu i pozostawić lśniące drzwi.

Podobnie jak w przypadku wszystkich artykułów mechanicznych z ruchomymi detalami, drzwi i zawiasy muszą być oliwione dość regularnie. Istnieje wiele produktów, których możesz stosować aby wszystko działało bez zarzutów. Jednym z najłatwiejszych sposobów smarowania zawiasów i zamków jest użycie wazeliny. Wazelina dostaje się do zawiasu i poprawnie przylega więc nie ucieknie i nie zrobi bałaganu jak olej lub inne smary.

Unikaj używania nadmiernej siły

Oprócz regularnego czyszczenia i smarowania ważne jest też, aby traktować zamki i zawiasy z szacunkiem przy korzystaniu z drzwi. Staraj się unikać nadmiernej siły, a jeśli twój dom stawanie się sztywny, spróbuj go naprawić, i nie wymuszać. Im łagodniejszy jesteś z twoimi drzwiami, tym dłużej będą być twoje zawiasy i zamki.

Dowiedz się więcej o dbaniu o zamki i zawiasy oraz inwestowaniu w wysokiej jakości drzwi i okna, rozglądając się po naszej witrynie lub nawiązując kontakt z członkiem naszego zespołu.