Czy wartości współczynnika U i oceny są takie same?

Chociaż współczynniki U i wskaźniki ciepła okna współpracują razem aby zapewnić czytelny obraz efektywności dla kupujących, wartość U może zostać użyta do ujawnienia własnych wyników jako informacji o oszczędności energii.

Wartość u jest miarą tego, jak łatwo ciepło może przechodzić przez materiał. Materiały, które oddają więcej ciepła, mają wyższe wartości współczynnika u, podczas gdy materiały, które przepuszczają przez nie mniej ciepła, mają mniejsze wartości współczynnika u. W pewnych przypadkach okna o wyższej ocenie wydajności energetycznej mogą mieć większą wartość współczynnika u niż okna o wyższej ocenie efektywności energetycznej. Może się to wydawać błędne, ponieważ niższe wartości u oznaczają lepszy poziom izolacji. Jednak w kilka przypadkach inne elementy okna sprawiają, iż są one ogólnie lepsze, takie jak powłoka stosowana na szkle i szczelina między szybami.

Dlaczego warto pochylić się nad energooszczędnością okien? Ukończ projekt modernizacji domu, korzystając z naszej oferty energooszczędnych okien. Dowiedz się więcej o zaletach energooszczędnej instalacji drzwi lub skontaktuj się z naszym zespołem bezpośrednio aby rozpocząć {prace|działanie.