Należy zobaczyć poprawność działania wentylacji grawitacyjnej oraz zapewnić dostawy świeżego powietrza poprzez intensywne lecz krótkie wietrzenie budynku lub zastosować nawiewniki. Najczęstszą przyczyną wyraszania się pary wodnej na szybie jest za duża wilgotność w pomieszczeniu .

Dlaczego szyby roszą się tylko po bokach?

W przedziale od 3 – 6 cm a nie na całej powierzchni? Szyba zespolona jest stworzona z dwóch tafli szklanych połączonych ze sobą po obwodzie ramką metalową a ta właśnie ramka tworząc most termiczny jest powodem pocenia się szyby. Należy sprawdzić poprawność działania wentylacji grawitacyjnej gdyż najczęściej brak działania wentylacji jest główną przyczyną wyraszania się pary wodnej na szybie. W Oknach z szybami wyposażonymi w ramkę thermo ( specjalna ramka plastikowa zamiast metalowej) takie działanie nie występuje.

Wady montażu okienplastikowych – Opinie klientów.

Bezpieczeństwo – sposób, w jaki produkowane są okna PCV oznacza, że są one wyposażone w dużo bardziej złożony system blokowania, dzięki czemu Twoje okno jest o wiele bardziej bezpieczne. Klamki okienne pcv są zbudowane, aby uniemożliwić niepożądanym odwiedzającym uzyskanie dostępu do Twojego domu.