Jak zaaranżować kuchnię w stylu skandynawskim? Praktyczne sugestie!

Jak zaaranżować kuchnię w stylu skandynawskim? Praktyczne sugestie!

Styl skandynawski zyskuje popularność dzięki prostocie, minimalizmowi, naturalnym materiałom i jasnym kolorom. Jeśli jesteś fanem takich wnętrz, koniecznie zobacz nasze propozycje na salon w stylu skandynawskim. Poniżej więcej informacji na ten temat.

Kuchnia to miejsce, gdzie spędzamy sporo czasu. Nic zatem dziwnego, że podczas jej urządzania nasuwają się liczne pytania dotyczące stylu i atmosfery, w jakim ma być urządzona. Styl skandynawski należy do najbardziej pożądanych, głównie za sprawą stonowanej kolorystyki i prostych kształtów. Poznaj więcej o kuchniach skandynawskich!

Zmiana aranżacji kuchni?

Styl skandynawski może być idealnym wyborem. Sprawdź inspirujące aranżacje kuchni skandynawskich.

Zmiana aranżacji kuchni?

Charakterystyka stylu skandynawskiego we wnętrzach

Styl skandynawski od dawna zdominował wnętrza. Nie ma innego stylu, który charakteryzowałby się takim minimalizmem, prostotą form, naturalnych materiałów i stonowanej kolorystyce. Można śmiało powiedzieć, że Skandynawia ma swój niepowtarzalny, trudny do naśladowania klimat. Warto jednak spróbować wprowadzić go do swojego wnętrza, gdyż efekt, jaki można osiągnąć, dla miłośników klasyki i prostoty może okazać się doskonały. Na co zwrócić uwagę, decydując się na aranżację kuchni w stylu skandynawskim?

Kuchnia skandynawska – szara czy biała?

Mówiąc o stylu skandynawskim, nieprzypadkowo przychodzą na myśl biel i szarość. To właśnie te kolory i odcienie najczęściej występują w skandynawskich wnętrzach, także w kuchni. Można śmiało stwierdzić, że są one obecnie na szczycie popularności wśród różnych aranżacji, nie tylko skandynawskich. Dlatego szukając inspiracji do zmiany wystroju swojego wnętrza, zdecydowanie sięgnij po te barwy. Pojawiają się na ścianach, podłogach, ale również meblach i wszelakich dodatkach. Szara i biała kuchnia skandynawska łączy wszystko, co najlepsze – klasykę i północną atmosferę z nowoczesnym wzornictwem.

Jak zaaranżować kuchnię w bieli i szarości, aby cieszyć się jej niepowtarzalnym urokiem?

Zacznij od wyboru odcienia szarości. Biel nie daje dużo miejsca do manewru, ale szarość tak. Jasny szary często stosuje się do mebli kuchennych, ścian i podłóg – z płytek lub drewna. Ten kolor rozjaśni przestrzeń, co wpłynie na jej optyczne powiększenie. Jeśli wybierasz szare meble, uzupełnij całość jasnymi dodatkami. Proste białe krzesła i drewniany stół w jasnym odcieniu beżu będą idealnym rozwiązaniem. Do tego warto dodać pastelowe akcesoria. Kuchenne dodatki w modnych kolorach – liliowym i miętowym – zasługują na uwagę. W przypadku bieli wybór jest prosty. Tutaj mamy do dyspozycji szeroką gamę kolorystyczną.

Kuchnia w stylu skandynawskim z wyspą

Teraz coś dla fanów połączenia kuchni z salonem. Oddzielenie tych pomieszczeń daje więcej możliwości aranżacyjnych i sprawia, że wnętrze staje się lżejsze, tworząc wrażenie większej swobody. Jak jednak to wygląda w przypadku stylu skandynawskiego? Czy warto wprowadzać wyspę, mając na uwadze minimalizm, którym powinniśmy się kierować podczas urządzania kuchni?

Wyspa kuchenna sprawdzi się w każdym stylu, także w skandynawskim. Można ją zaaranżować na dwa sposoby. Może być oddzielnym meblem, wykonanym z innego materiału niż reszta szafek kuchennych, lub przeciwnie – być ich dopełnieniem. Jeśli zależy Ci na efekcie „wow”, wybierz ten sam wariant i połącz go z wysokimi krzesłami barowymi, które dodadzą nowoczesnego akcentu i pozwolą wykorzystać wolną przestrzeń dzięki podwyższeniu.

Wyspa daje również dodatkowe miejsce do oświetlenia. Wisząca metalowa lampa z dużym kloszem podkreśli klimat i doda niepowtarzalnego charakteru. Chociaż metal wydaje się być przeznaczony do stylu industrialnego, dzięki prostocie często stosuje się go również w skandynawskich wnętrzach.

You May Also Like