Ściana z telewizorem w salonie – jak urządzić przestrzeń za ekranem?

Ściana z telewizorem w salonie – jak urządzić przestrzeń za ekranem?

Nowoczesne telewizory różnią się od swoich historycznych odpowiedników, gdyż tradycyjny odbiór programów to tylko jedna z licznych funkcji tego urządzenia. Oferują one również dostęp do internetu, przeglądanie wspólnych zdjęć czy granie na ulubionej konsoli. Przez to ściana z telewizorem staje się interaktywnym centrum rozrywki dla całej rodziny. Współczesne ekrany mogą mieć nawet kilkadziesiąt cali, a umiejętne wkomponowanie ich w aranżację wnętrza może stanowić wyzwanie. Dowiedz się, jak urządzić przestrzeń za telewizorem, aby podkreślała elegancję wnętrza. Oto kilka sprawdzonych porad!

Wybór mebli dla ściany z telewizorem

Duży ekran kojarzy się głównie z salonem, chociaż niektórzy lubią oglądać seriale także w kuchni czy relaksując się na wygodnym materacu w sypialni czy wtapiając się w rozkładany fotel. Każda z tych przestrzeni wymaga indywidualnego podejścia, ale zawsze ściana z telewizorem potrzebuje mebla, który stanie się bazą dla urządzanej strefy multimedialnej. W przestronnym salonie idealna będzie klasyczna szafka RTV. Dla nowoczesnych wnętrz można zaproponować wariant z frontami wykończonymi na wysoki połysk. W tradycyjnym salonie dobrze prezentować się będzie szafka pod TV z litego drewna. Dla przestrzeni w stylu loftowym polecane są modele na metalowych nóżkach.

Wybór mebli dla ściany z telewizorem

Ściana z telewizorem w sypialni to doskonała okazja do zastosowania zawieszonego uchwytu, który pozwala całkowicie zrezygnować z szafki RTV. Takie rozwiązanie będzie najlepszym wyborem we wnętrzach o ograniczonym metrażu. W nowoczesnych aranżacjach można zastosować jeszcze jedno interesujące połączenie – ekran wiesza się na uchwycie, a mebel ustawiony poniżej pełni już tylko funkcję dekoracyjną. Na jego blacie mogą znaleźć się ozdobne drobiazgi, pamiątkowe zdjęcia i rośliny doniczkowe.

Jak urządzić ścianę z telewizorem w salonie?

Dopiero początek przygody aranżacyjnej związanej ze ścianą z telewizorem stanowi wybór odpowiedniej szafki pod ekran. Następnym etapem jest stworzenie efektownego tła, które pozwoli odpowiednio wyeksponować ekran. Można wykorzystać do tego celu drewniane listwy, tapety o subtelnych wzorach czy materiały imitujące beton lub cegłę w stylu loftowym.

Nowoczesna ściana z telewizorem w salonie nie powinna rozpraszać uwagi od obrazu na ekranie, dlatego warto zdecydować się na spokojną kolorystykę. Praktycznym pomysłem może być gotowy panel TV wykonany z płyty meblowej. Całość świetnie dopełnią podwieszane półki, na których znajdą się pady do konsoli, dekoracyjne świece czy kadzidełka.

Gdzie zawiesić telewizor na ścianie?

Dekoracje ściany z telewizorem i meble pasujące do stylu salonu są bardzo ważne, ale równie istotne jest umiejscowienie samego ekranu. Błędem jest zawieszanie telewizora naprzeciwko okien, gdyż w słoneczne dni odbijające się światło utrudnia oglądanie ulubionych filmów. Ściana z telewizorem w salonie powinna znajdować się w zacienionym miejscu, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie zagłębień czy wnęk we wnętrzu.

Jeśli konieczne jest zawieszenie ekranu blisko okna, warto zainwestować w rolety, które pozwolą w razie potrzeby zasłonić światło słoneczne, tworząc kinowy nastrój w strefie relaksu.

Delikatne podkreślenie ściany za telewizorem ciepłym, niskoenergetycznym światłem pomoże zredukować zmęczenie wzroku podczas długich wieczornych seansów. Można zastosować klasyczną lampę stojącą, ale również nowoczesne taśmy LED czy reflektory montowane w suficie podwieszanym. Ściana z telewizorem delikatnie oświetlona sprawi, że goście odwiedzający Twój salon będą długo go wspominać!

You May Also Like