W jakich wnętrzach doskonale sprawdzi się kolor morski?

W jakich wnętrzach doskonale sprawdzi się kolor morski?

Kolor morski idealnie wpisuje się w aktualne trendy wnętrzarskie, budząc pozytywne skojarzenia z relaksem i wypoczynkiem nad wodą. Doskonale pasuje do nowoczesnych koncepcji wnętrz, w których priorytetem są spokój, harmonia i kojąca atmosfera. Mimo że przez jakiś czas był nieco zapomniany, w najbliższych sezonach powróci jako jeden z najbardziej pożądanych odcieni we wnętrzach. Zastanówmy się, z czym najlepiej łączyć kolor morski i do jakich stylów wnętrzarskich go wprowadzić.

Uniwersalność koloru morskiego

Kolor morski zyskuje popularność zarówno w nowoczesnych, minimalistycznych aranżacjach, jak i w przytulnych, bardziej tradycyjnych wnętrzach. Wynika to z jego uniwersalnego charakteru. Pasuje nie tylko do różnorodnych pomieszczeń domowych, takich jak kuchnia, sypialnia, łazienka czy salon, ale także świetnie komponuje się z wieloma modnymi kolorami. Można go łączyć z bielą, beżem, pastelami, a także z mocniejszymi barwami, jak antracyt, grafit, czy nawet czerń lub stonowany granat. Świetnym przykładem będzie połączenie gabinetu w kolorze morskim oraz fotel biurowy beżowy, który nada kontrastu oraz przytulności w domowym biurze.

Uniwersalność koloru morskiego

Jak wygląda kolor morski?

Kolor morski jest niezwykły i nieco trudny do jednoznacznego określenia. Najtrafniej można go opisać jako barwę będącą połączeniem niebieskiego i zielonego. W zależności od przeważającego odcienia można wyróżnić:

  • zielony morski, gdy dominuje zieleń,
  • niebieski morski, gdy przeważa niebieski.

Te odcienie często występują jako kolory dodatków, tekstyliów i ścian. Meble w tym kolorze są stosunkowo rzadkie, chociaż obecnie trend ten stopniowo się zmienia. Wzrasta popularność eklektyzmu, w którym łączymy style i zestawiamy ze sobą meble o oryginalnych kolorach lub stylizowanych formach.

Jak sama nazwa sugeruje, kolor morski kojarzy się z wodą, morzem i oceanem. To dość chłodny, ale jednocześnie odświeżający i relaksujący kolor, przypominający o przyjemnych momentach. Kolor morski szczególnie dobrze sprawdzi się w aranżacjach sypialni i salonów.

Kombinacje koloru morskiego z innymi odcieniami

Kolor morski warto zestawiać z drewnem i innymi naturalnymi materiałami. Szczególnie docenią go miłośnicy naturalnego kamienia i marmuru stosowanych we wnętrzach. Elegancko podkreśla również różnorodne tekstury oraz ozdoby. Wnętrze zyskuje dzięki niemu wyjątkowy wyraz wzorniczy, umożliwiający połączenie nawet kilku stylów w efektowną i harmonijną kompozycję. Aktualnie modne srebro, złoto, a także matowa czerń w połączeniu z morskimi akcentami to sposób na nowoczesną aranżację. Natomiast stonowane kolory, mięta czy błękit, razem z morskim tworzą równie interesujące połączenie.

Meble i dodatki w kolorze morskim

Zarówno jasne, jak i ciemne odcienie koloru morskiego będą idealne na meblach i nie tylko. Ciemny kolor morski wyjątkowo dobrze prezentuje się na regałach, dekoracyjnych szafach w salonie czy komodach i konsolach. Takie meble będą interesującym i przyciągającym wzrok elementem wyposażenia wnętrz w różnych stylach. Doskonale wpasują się przede wszystkim w aranżacje klasyczne, eklektyczne, vintage czy retro, tam gdzie stawiamy na niebanalny charakter estetyczny i wzorniczy. Natomiast kolor morski będzie również świetnym wyborem, gdy zastosowany jako odcień tapicerki meblowej. W tym przypadku sprawdzą się zarówno jego jasne, jak i ciemne odcienie. Fotel czy stylowa sofa w kolorze morskim to doskonały sposób na ożywienie aranżacji i dodanie jej swego rodzaju niedwuznacznej elegancji.

You May Also Like